WYBORY2

 

2. ZARZĄDZENIE w sprawie wyznaczenia miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

3.Obwieszczenie Państwowej Komisji Wyborczej o okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

4.Obwieszczenie Wójta Gminy Bargłów Kośćielny o numerach i granicach obwodów głosowania.

5.Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku z dnia 6 września 2015 r. w sprawie przyjmowania zgłoszeń okręgowych list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów w wyborach do sejmu rzeczypospolitej polskiej i do senatu rzeczypospolitej polskiej w wyborach zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

6.Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

7. Zarządzenie w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015r.

8. Zarządzenie w sprawie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia członkostwa w obwodowej komisji wyborczej

9. Zarządzenie w sprawie w sprawie uzupełnienia składu obwodowej komisji wyborczej

10. Zarządzenie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia członkostwa w obwodowej komisji wyborczej

11,Multimedialne komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące Wyborów do Sejmu RP i Senatu RP zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

12.Technika głosowania wybory do Sejmu RP 25 października 2015 roku.

13.Technika głosowania wybory do Senatu RP 25 października 2015 roku.

14. Informacja o składach Obwodowych  Komisji Wyborczych

15.Obwieszczenie o unieważnieniu rejestracji listy kandydatów na posłów oraz warunkach ważności głosu.

16.Obwieszczenie o zarejestrowanych kandydatach na senatora w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 59.

17.Obwieszczenie o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu wyborczym nr 24.

18. ZARZĄDZENIE NR 142/2016 WÓJTA GMINY BARGŁÓW KOŚCIELNY z dnia 15 lutego 2016 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach uzupełniających  do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 06 marca 2016 r.

 

Uprawnienia wyborców niepełnosprawnych

Wyborcy niepełnosprawni mają prawo do:

Uzyskiwania informacji o wyborach

Wyborca niepełnosprawny ma prawo do uzyskiwania informacji o właściwym dla siebie obwodzie głosowania, lokalach obwodowych komisji wyborczych znajdujących się najbliżej miejsca zamieszkania wyborcy, w szczególności o lokalach przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, warunkach dopisania wyborcy do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania, terminie wyborów, godzinach głosowania, komitetach wyborczych biorących udział w wyborach, zarejestrowanych kandydatach i listach kandydatów, warunkach i formach głosowania.

Informacje te podawane są do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie. Informacje te są także przekazywane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) wyborcy niepełnosprawnemu, na jego wniosek, telefonicznie lub w drukowanych materiałach informacyjnych, w tym w formie elektronicznej. We wniosku, o którym mowa, wyborca podaje nazwisko, imię (imiona) oraz adres stałego zamieszkania.

Głosowania przez pełnomocnika

Głosowanie przez pełnomocnika przeprowadzane jest wyłącznie w kraju.

Prawo do głosowania za pośrednictwem pełnomocnika mają wyborcy którzy:

1) najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat,

2) posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności

3) posiadający orzeczenie organu rentowego o całkowitej niezdolności do pracy albo o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji,

4) orzeczenie o zaliczeniu do I i II gruру inwalidów,

5) osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Nie mają prawa do głosowania przez pełnomocnika wyborcy przebywający w:

- zakładach opieki zdrowotnej,

- domach pomocy społecznej,

- zakładach karnych i aresztach śledczych oraz ich oddziałach zewnętrznych

- domach studenckich i ich zespołach,

- wyborcy głosujący korespondencyjnie.

Pełnomocnikiem może być osoba wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie, co udzielający pełnomocnictwa do głosowania lub posiadająca zaświadczenie o prawie do głosowania.

Pełnomocnikiem nie może być osoba wchodząca w skład komisji obwodowej właściwej dla obwodu głosowania osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania, a także mąż zaufania oraz kandydat na posła i kandydat na senatora.

Pełnomocnictwo można przyjąć tylko od jednej osoby albo od dwóch osób, jeżeli co najmniej jedną z nich jest wstępny (ojciec, matka, dziadek, babka, itd.), zstępny (syn, córka, wnuk, wnuczka, itd.), małżonek, brat, siostra lub osoba pozostająca w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli w stosunku do pełnomocnika.

Pełnomocnictwa udziela się przed wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) lub przed innym pracownikiem urzędu gminy upoważnionym przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) do sporządzania aktów pełnomocnictwa do głosowania.

W celu sporządzenia aktu pełnomocnictwa wyborca składa wniosek do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy, w której jest wpisany do rejestru wyborców. Wniosek należy złożyć do dnia 16 października 2015 r. 

Do wniosku należy dołączyć:

- pisemną zgodę osoby mającej być pełnomocnikiem na przyjęcie pełnomocnictwa,

- kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności, jeżeli wyborca udzielający pełnomocnictwa w dniu głosowania nie będzie miał ukończonych 75 lat;

- kopię zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego osobie mającej być pełnomocnikiem, jeżeli osoba ta nie jest ujęta w rejestrze wyborców w tej samej gminie co udzielający pełnomocnictwa.

Akt pełnomocnictwa jest sporządzany w miejscu zamieszkania wyborcy lub w innym miejscu na obszarze gminy, jeżeli wyborca zwróci się o to we wniosku o jego sporządzenie.

Wyborca ma prawo cofnięcia udzielonego pełnomocnictwa. Cofnięcie pełnomocnictwa następuje przez złożenie stosowanego oświadczenia wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) gminy, w której sporządzono akt pełnomocnictwa, do dnia 23 października 2015 r., lub przez doręczenie takiego oświadczenia właściwej obwodowej komisji wyborczej w dniu głosowania.

Wyborca, który udzielił pełnomocnictwa może głosować osobiście w lokalu wyborczym, jeżeli wcześniej nie oddał głosu pełnomocnik. Głosowanie osobiste przez wyborcę powoduje wygaśnięcie pełnomocnictwa.


Głosowania w lokalu wyborczym przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a

Wyborca niepełnosprawny może głosować w lokalu wyborczym przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a.

W dniu wyborów obwodowa komisja wyborcza wraz z kartą do głosowania wyda wyborcy niepełnosprawnemu, na jego prośbę, nakładkę na tę kartę. Po oddaniu głosu wyborca obowiązany jest zwrócić komisji obwodowej nakładkę na kartę.


Korzystania z pomocy innej osoby w trakcie głosowania w lokalu wyborczym

Wyborcy niepełnosprawnemu, na jego prośbę, może pomagać w głosowaniu w lokalu wyborczym inna osoba, w tym także niepełnoletnia. Pomoc ta może mieć tylko techniczny charakter; nie może ona polegać na sugerowaniu wyborcy sposobu głosowania lub na głosowaniu w zastępstwie tego wyborcy. Dopuszczalne jest, aby na życzenie wyborcy niepełnosprawnego w pomieszczeniu za zasłoną przebywała osoba udzielająca pomocy. Osobą tą nie może być członek komisji ani mąż zaufania.

Natomiast komisja jest obowiązana, na prośbę wyborcy niepełnosprawnego, do przekazania ustnie treści obwieszczeń wyborczych w zakresie informacji o komitetach wyborczych biorących udział w wyborach oraz o zarejestrowanych kandydatach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto wyborca niepełnosprawny może skorzystać z uprawnień przysługujących każdemu wyborcy, które ułatwiają wzięcie udziału w głosowaniu, takich jak głosowanie korespondencyjne, głosowanie w wybranym obwodzie głosowania, w tym obwodzie przystosowanym do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, głosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania.

 

 
 
INFORMACJA Wójta Gminy Bargłów Kościelny
 z dnia 02 października 2015 r.
o miejscu, dacie i godzinie przeprowadzenia losowania składu Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 w Kroszewie.

Na podstawie art. 182 §7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeksu Wyborczego (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm.),
Wójt Gminy Bargłów Kościelny informuje, że dnia 05 października 2015 r. (poniedziałek) o godzinie 10.00 w siedzibie Urzędu Gminy Bargłów Kościelny, ul. Augustowska 47, 16-320 Bargłów Kościelny, pok. nr 1 (sala konferencyjna) odbędzie się publiczne losowanie składu Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 w Kroszewie w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.
- Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 3 w Kroszewie (Szkoła Podstawowa, Kroszewo 27, 16-320 Bargłów Kościelny) – liczba zgłoszonych kandydatów: 9

Wójt
Andrzej Kwieciński

 

 

 

 

 

O B W I E S Z C Z E N I E

Wójt Gminy Bargłów Kościelny stosownie do art. 36 ustawy z dnia 05 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy ( Dz.U. z 2011 r. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.) oraz § 16 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 grudnia 2014 r. w sprawie spisu wyborców (Dz.U. z 2015 r. poz. 5 ) zawiadamia, że został sporządzony spis wyborców na potrzeby wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.

Spis wyborców będzie udostępniony do wglądu w Urzędzie Gminy pokój Nr 3 /USC/ w dniach od 05 października 2015 r do 20 października 2015 r w godzinach pracy urzędu.

Wójt Gminy Bargłów Kościelny

Metryka strony

Udostępniający: ug

Wytwarzający/odpowiadający: Tomasz Grajewski

Wprowadzający: Tomasz Grajewski

Data wprowadzenia: 2015-08-04

Data modyfikacji: 2016-02-16

Opublikował: Tomasz Grajewski

Data publikacji: 2015-08-04